Data analysis and Machine Learning

کامپیوتر

 Data analysis and Machine Learning (آنالیز داده و یادگیری ماشین)

عصر دیجیتال در حال توسعه و پیشروی است و در کنار خود دنیای هوشمندی را پدید آورده است که با زندگی انسان ها عجین شده است. کلیه فعالیت انسان ها به صورت جریان های داده ای در حال گذر از این دنیای هوشمند میباشد و امروزه شناسایی بهتر این دنیا و نحوه ی ارتباط آن با انسان ها به یکی از دغدغه های اصلی بشر تبدیل شده است. در این دوره ضمن آشنایی با مفهوم داده سعی بر آن خواهیم کرد که داده های مختلف در دنیای هوشمند را جمع آوری کنیم. با انجام عملیات مختلف تحلیل های اولیه از داده ها خواهیم داشت و در ادامه با ورود به دنیای آمار و مصور سازی داده ها سعی بر پرده برداری از این دنیای هوشمند و جریان داده ای موجود در آن خواهیم کرد. در بخش دوم از این دوره نوبت به طراحی و ساخت عامل های هوشمند می رسد. این عامل ها در کنار انسان همراه با هوشمندی قابل توجهی که دارند سعی خواهند کرد که به صورت کاراتر داده های اطراف ما را تحلیل کنند الگوهای گوناگون را استخراج کنند و اطلاعات خود را با ما در میان بگذارند. بهبود عملکرد آنان در کنار معرفی عامل های گوناگون ، از دیگر اهداف این دوره است.

پیش نیاز دوره:  

  • آشنایی با آمارو احتمال
  • گذراندن دوره پایتون

اهداف برگزاري دوره:

  • گذراندن این دوره پیش نیاز شاخه های گوناگون دانش هوش مصنوعی و برنامه نویسی هوشمند می باشد.
  • گذراندن این دوره منجر به تحلیل و مدیرت داده های گوناگون در حوزه های مختلف بازار دیجیتال می شود.

توانايي‌هاي مورد انتظار از فراگيران در پايان دوره:

  • تحلیل داده
  • آشنایی با الگوریتم های یادگیری ماشین و به کارگیری آن ها
  • کار با پکیج های مختلف آنالیز داده

زمينه‌هاي اشتغال زايي دوره:

توجه به رشد روز افزون داده ها در دنیای دیجیتال ، امروزه تحلیل این داده ها و استخراج اطلاعات گوناگون از آنان جزو نیاز های اصلی این بازار به شمار می رود و این مورد باعث افزایش بازار کار افراد متخصص در این حوزه خواهد شد.

موضوع مدل های هوشمند و بررسی داده های مختلف در حوزه های گوناگون از فناوری های نوین عصر دیجیتال به شمار می آید از این رو با توجه به فقدان افراد متخصص در این حوزه ، بازار کار بکر و بزرگی در این بخش از عصر دیجیتال دیده می شود.