نقشه کشی با AutoCad (مقدماتی و پیشرفته)

کامپیوتر

نرم افزار اتوکد یکی از پرکاربردترین نرم افزار طراحی صنعتی و ترسیم نقشه‌های فنی در جهان است. از قابلیت‌‌های این نرم افزار می‌توان به نقطه ثقل هوشمند، ابزار اندازه‌گیری دقیق و غیره اشاره کرد. همچنین طراحی و ترسیم آزاد سه بعدی و دو بعدی، کیفیت بالا در پردازش و چاپ طراحی‌ها، بهره‌مندی از پسوند اختصاصی DWG، محیط برنامه نویسی پیشرفته برای کاربردهای خاص، امکان  اشتراک گذاری طرح‌ها با حداقل حجم و حداکثر کیفیت، انتقال آسان تنظیمات بین کامپیوترهای مختلف، انعطاف پذیری بالای محیط کاربری و جلوگیری از انجام تغییرات ناخواسته از دیگر قابلیت‌های این نرم افزار است.


این دوره مناسب چه کسانی است؟

تمام کسانی که در رشته‌های مهندسی مثل معماری، عمران، مکانیک، نقشه برداری، معدن، صنایع، پزشکی، نانو در حال تحصیل و کار هستند ملزم به یادگیری اتوکد در سطح مقدماتی هستند. 

 

اهداف  اصلی این دوره چیست؟

هدف از اين دوره آموزش نرم‌افزار اتوكد صرفاً در زمينه نقشه‌كشي در دو بخش مقدماتي و پيشرفته است كه در دوره مقدماتي اصول اوليه ترسيم‌هاي دوبعدي ائم از صنعتی و معماری و... در دورة پيشرفته اصول تكميلي نقشه‌كشي دوبعدي و همچنين ترسيم‌هاي سه بعدي (صنعتی و معماری و ...)  آموخته می‌شود.


پس از شرکت در این دوره، چه مهارت‌هایی را کسب خواهید کرد؟

- ترسیم  انواع پلان‌هاي ساختماني (طبقات و برش).

- ترسیم انواع متفاوت قطعات در رسم فني با ديدهاي ساده و ايزومتريك.

- درك انواع تجسم‌ها از مدل‌هاي سه بعدي.


فرصت‌های شغلی پس از گذراندن دوره:

با آموزش اصول مقدماتی اتوکد دانشجویان برای شرکت در دوره‌های پیشرفته و ورود به محیط کار این نرم افزار در حوزه‌های مهندسی و معماری آماده می‌شوند.